Genel Müdür'den İbrahim Karaosmanoğlu'na ziyaret

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Kocaeli Rize Günleri etkinlikleri için Kocaeli’nde olan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu aslen Rize asıllı olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.
 
Ziyaretten dolayı Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu’na teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu: ““Rize’mizin havasını Kocaeli’ye taşıyan kıymetli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Doğduğumuz ya da yaşadığımız şehirler, kültürlerimizi oluşturan vatan toprağının bir parçası oldukları için kıymetli ve değerlidir. Rize de bizim değerlimiz, kıymetlimizdir. Aslımızı, neslimizi, nereden geldiğimizi hiç unutmadık. Ben Kocaeli’nde Rize’nin bir ilçesi gibi olan Yuvacık’ta doğdum, büyüdüm. Rize kültüründe yetiştim. Aslımızı, neslimizi, nereden geldiğimizi hiç unutmadık, unutmuyoruz.” Dedi.
 
Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu ise Karaosmanoğlu’na etkinliklere verdiği destek ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. Kocaeli’nin belki de Rize’den daha fazla Rizelinin doğup büyüdüğü yer olduğunu belirten Genel Müdür Sütlüoğlu, gurbetteki Rizelilerin başarılarıyla her zaman gurur duyuyoruz dedi. Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu ziyaretin anısına başkan Karaosmanoğlu’na Çaykur ürünlerinden hediye etti.