ÇAYKUR ORGANİK FUARIN GÖZDESİ

ÇAYKUR bu yıl 5. kez katıldığı dünyanın önde gelen organik ürünler fuarı BİOFACH 2017’nin gözdesi. Almanya’nın Nürnberg kentinde bu yıl 88 ülkeden 2.785 katılımcının ürünlerini görücüye çıkarttığı ve 28’si düzenlenen fuara ilgi daha ilk günden yoğun oldu.

Geçen yıl 130 ülkeden yaklaşık 49 bin alıcının ziyaret ettiği fuara bu yıl 50 binin üzerinde ziyaretçi beklenirken organik gıda da dünyanın önde gelen firmaları arasında yer almayı hedefleyen ÇAYKUR’un standı fuarın gözdeleri arasında yer aldı. Özellikle üzerine kar yağan çay sloganıyla oluşturulan stant konsepti ziyaretçiler arasında ilgi odağı oldu. 
 
BİOFACH fuarına bu yıl 5. Kez katıldıklarını ve organik ürünlerin dünyada artan trendi karşısında kendi ürünlerini anlatmak için bu tür fuarların çok önem arz ettiğini belirten Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Sütlüoğlu; “ ÇAYKUR olarak 5. Kez dünyanın en büyük organik fuarı olan BİOFACH fuarına katılıyoruz. Tüketicilerin tercihleri artık organik tarım ürünlerine doğru kaymakta. Bizde bu tür fuarlarda hem ÇAYKUR’u hem de ürünlerimizi tanıtıyoruz. Organik fuarlar organik ürün üreticileri ile tüketicilerinin buluştuğu, firmaların tanıştığı ve alışveriş ortamının başladığı yerler. Bu açıdan bu tür fuarla çok önemli, biz de ÇAYKUR olarak Nürnberg’de düzenlenen uluslararası bu fuara muntazaman katılmaya çalışıyoruz.” Dedi. 

Haber galerisi için resme tıklayınız