ÇAYKUR açık ara en sevilen çay markası

1947 yılından beri Türkiye’de çayla birlikte adı anılan Çaykur, çay severlerin gönlündeki yerini bir kez daha kanıtladı. Mediacat’in IPSOS işbirliği ile gerçekleştirdiği Lovemarks araştırmasında Çaykur üçüncü kez Türkiye’nin açık ara en sevilen çay markası seçildi.
 
Mediacat dergisinin IPSOS işbirliği ile gerçekleştirdiği Lovemarks araştırmasında, 2018 ‘te de Türkiye’nin gönülden bağlı olduğu çay markası seçilen Çaykur, Brandweek kapsamında düzenlenen törende ödülünü aldı. Çaykur,%51 endeks puanı gibi büyük bir farkla Türkiye’nin en sevilen çay markası olduğunu, bir kez daha kanıtlamış oldu.
 
Çayın zirai bir ürün olmasının ötesinde sosyal bir olgu, zengin bir kültür olduğunu Türk insanı için önemini ve anlamını öne çıkarmayı misyon edinen Çaykur, çayın ve çay kültürünün milli bir değer olduğunun altını çizerek sahiplenilmesi için öncü oluyor. Türkiye’de hayatın her anına hitap eden, bir üründen çok daha fazla anlamlar içeren çayın ülkemizdeki temsilcisi Çaykur, bu ödülle birlikte tüketicilerin zihnindeki ve pazardaki güçlü konumunu korumaya devam ettiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.
 
Üçüncü kez Türkiye’nin en sevilen aşkla bağlı olunan çay markası olması bir tesadüf değil, Bu Sevgi Karşılıklı…