Genel Müdürümüzden 
ÇAYKUR TADINI DÜNYAYA TANITIYORUZ 
 
Her zaman söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz; hedefimiz bir dünya markası olmak. Bunun için de Doğu Karadeniz coğrafyasının eşsiz kıldığı çayımızın kalitesini daha da artırmak amacıyla fabrikalarımızı durmaksızın yeniliyor, çaylıklardan raflara kadar uzanan üretim sürecimizi daha iyi bir konuma ulaştırıyoruz. Hem ülkemizdeki hem yurtdışındaki ihtiyaçları gözlemleyerek, beklentileri dikkate alıp ürünlerimizi çeşitlendiriyoruz.
 
Bu kapsamdaki en iddialı ürünlerimizden biri, geçtiğimiz ay Rusya’da tanıtıldı. Golden Istanbul adını verdiğimiz çayımızı, Rusların damak tadına göre hazırladık. Tasarımını Rus bir ajansın yaptığı Golden Istanbul’u, dünya gıda sektörünün en önemli fuarlarından “WorldFood Moscow 2015”te tanıttık. Hem Golden Istanbul, hem de soğuk çayımız “didi” fuarda büyük beğeni topladı.
 
Sonrasında hız kesmeden, Türkiye’nin dünyada önemli bir çay üreticisi olduğunu anlatmak ve çayımızı tanıtmak için Balkan ülkelerine tadım ziyaretlerinde bulunduk. Arnavutluk, Kosova ve Bosna Hersek’teki etkinliklerimiz de, bu Balkan ülkeleri için Çaykur çayıyla gerçek bir tanışma mahiyetindeydi.
 
Rize Ticaret Borsası ile Tea Masters Cup International (Hong Kong) tarafından ana sponsorluğumuzda organize edilen, çeşitli ülkelerden 12 kişinin üç gün boyunca yarıştığı Uluslararası Çay Uzmanları Şampiyonası’yla da çay kültürümüzü, üretim ve tüketimdeki büyüklüğümüzü küresel ölçekte tanıttık.
 
Bu tür etkinlikler çayımızı tanıtmayı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kurduğumuz sıcak ilişkiler sayesinde kültürler arasında bir yakınlaşma da sağlıyor.
 
Elde ettiğimiz bütün bu sevindirici gelişmelerin yanına, bir de son günlerine yaklaşan başarılı kampanya dönemimizdeki rekor çay alımlarının ve ülkemize kazandırdığımız stevya bitkisinin ikinci hasadının gururunu da ekledik.
 
Bir sonraki sayımızda yeniliklerimizle buluşuncaya kadar, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’nci yılını geride bırakacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor ve bu eşsiz değerimizi daha da yüceltecek çocuklarımıza yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyoruz.
 
İmdat Sütlüoğlu
Çaykur Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü